Informatie over Soft Gel Ibuprofen

Informatie over Soft Gel Ibuprofen
Ibuprofen is een niet-steroïde ontstekingsremmend middel (NSAID) dat wordt gebruikt voor de behandeling van pijn en koorts. Het wordt ook verkocht onder de merknamen Advil en Motrin en is zonder recept verkrijgbaar in supermarkten, drogisterijen en andere verkooppunten. Ibuprofen-softgels bieden een ander toedieningssysteem dan traditionele tablets, wat langer kan duren om effecten te produceren.

Ibuprofen is een niet-steroïde ontstekingsremmend middel (NSAID) dat wordt gebruikt voor de behandeling van pijn en koorts. Het wordt ook verkocht onder de merknamen Advil en Motrin en is zonder recept verkrijgbaar in supermarkten, drogisterijen en andere verkooppunten. Ibuprofen-softgels bieden een ander toedieningssysteem dan traditionele tablets, wat langer kan duren om effecten te produceren. Door het gebruik en de effecten van ibuprofen-softgels te begrijpen, kunnen consumenten het meeste profijt hebben van het product.

Video van de dag

Ingrediënten

Ibuprofen softgels bevatten 200 mg ibuprofen in elke dosis. De inactieve ingrediënten - of die zonder medicinale werking - omvatten gelatine, mannitol, polyethyleenglycol, sorbitol en vitamine E. Blue # 1 wordt gebruikt als kleurstof in ibuprofen softgels.

Gebruik / indicaties

U kunt ibuprofen softgels gebruiken om koorts en pijn veroorzaakt door een ontsteking te behandelen. Omdat ze hetzelfde actieve ingrediënt bevatten als normale ibuprofen, kunt u ibuprofen-softgels voor dezelfde doeleinden gebruiken.

Ibuprofen is aanwezig in sommige pijnverlichters op recept en kan veilig worden toegediend met het vrij verkrijgbare pijnstillende paracetamol. Het is het meest effectief bij kiespijn, hoofdpijn, artritis, menstruatiekrampen en andere vormen van lichte pijn.

Effecten

Ibuprofen bestrijdt pijn en koorts door ontstekingen in het lichaam te verminderen. Een studie uitgevoerd door de afdeling kindergeneeskunde van Wayne State University en gepubliceerd in de mei-uitgave van "American Journal of Diseases of Children", wees uit dat ibuprofen koorts effectiever en gedurende langere tijd behandelt dan acetaminophen. Als extra bonus zorgt de softgel-vorm van het medicijn voor snellere piekplasmaconcentraties in vergelijking met tabletvorm, volgens Innovaro Pharmalicensing.

Ibuprofen begint over het algemeen binnen 45 minuten te werken, met een effect van 4 tot 8 uur. De duur van de effecten hangt af van een aantal factoren, waaronder dosis, lichaamsgewicht en andere variabelen.

Farmacologie

Ibuprofen is een niet-steroïde anti-inflammatoir geneesmiddel (NSAID) dat enzymen remt die bekend staan ​​als COX-1 en COX-2. Deze enzymen produceren inflammatoire stoffen die prostaglandinen worden genoemd en die pijn en ontstekingen in het hele lichaam teweegbrengen.

Andere geneesmiddelen die tot de NSAID-familie behoren, zijn naproxen, ketoprofen en aspirine, die allemaal werken op een manier die vergelijkbaar is met ibuprofen. Het samen nemen van deze medicijnen kan zowel de effectiviteit als de bijbehorende risico's vergroten.

Bijwerkingen / Risico's

Omdat prostaglandinen een rol spelen bij de bloedstolling en andere vitale functies, kan ibuprofen ook op negatieve manieren het lichaam beïnvloeden. Volgens het American College of Gastroenterology zijn NSAID's de tweede belangrijkste oorzaak van maagzweren en kunnen het risico op inwendige bloedingen 12 keer zo hoog zijn als ze worden ingenomen met antistollingsmiddelen.

Bovendien is ibuprofen in zeldzame gevallen in verband gebracht met ernstige cardiovasculaire problemen. Science Daily stelt dat oudere patiënten met een hoog risico op cardiovasculaire problemen tot negen keer meer kans hebben op een beroerte of hartaanval tijdens het gebruik van ibuprofen dan degenen die lumiracoxib gebruiken, een selectieve COX-2-remmer.

Factoren zoals iemands leeftijd, gezondheidsgeschiedenis en duur van ibuprofengebruik spelen een rol bij het bepalen van de totale risico's die aan het medicijn zijn verbonden. Om deze risico's te verminderen, moet u ibuprofen met andere NSAID's of bloedverdunners vermijden en nooit de aanbevolen dagelijkse dosis overschrijden.

Waarschuwing

Raadpleeg onmiddellijk een arts wanneer u pijn op de borst, ernstige hoofdpijn of moeite met ademhalen ervaart tijdens het gebruik van ibuprofen. Dit kunnen tekenen zijn van een medisch noodgeval.